نمایشگاه های عراق

حمایت سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه برای نمایشگاه های عراق

نشست سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با مدیران بیش از 30 شرکت دانش بنیان ایرانی در حاشیه برگزاری نمایشگاه های عراق

مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه،یکشنبه شب 12 تیرماه 1401 در محل سرکنسولگری،میزبان هیات مدیران و نمایندگان بیش از 30 شرکت دانش بنیان ایرانی که برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان به بازار عراق ( نمایشگاه های عراق) و اقلیم کردستان و افتتاح مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران به سلیمانیه سفر کرده اند،بود.

سخنان مهدی قلعه نویی در حاشیه برگزاری نمایشگاه های عراق

در این نشست که مهدی قلعه نویی معاون تعاملات بین المللی علم و فناوری و تنی چند از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند سرکنسول جمهوری اسلامی ایران آخرین وضعیت روابط اقتصادی و تجاری با عراق( نمایشگاه های عراق)،اقلیم کردستان به ویژه حوزه سلیمانیه و زمینه ها و فرصت های فراوری شرکت های دانش بنیان برای حضور در بازار عراق و اقلیم کردستان را تشریح نمود.

شوشتری ضمن جدید و وسیع خواندن ظرفیت های کار در حوزه اقتصاد دانش بنیان لازمه حضور موفق شرکت های دانش بنیان را انجام مطالعه دقیق و علمی بازار،شناخت رقبا و تلاش برای معرفی تولیدات و توانمندی های خود را از طریق تبلیغات موثر و استفاده از امکانات و ظرفیت های ایجاد شده در مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه ذکر و آمادگی سرکنسولگری برای هرگونه کمک و ارائه مشاوره به شرکت های دانش بنیان را اعلام کرد.

در ادامه این جلسه تعدادی از مدیران شرکت های دانش بنیان نقطه نظرات و برخی سوالات خود را مطرح و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران به سوالات پاسخ داد.

برگزاری همایش های تجاری در حاشیه برگزاری نمایشگاه عراق

همایش تجاری فناوری ایران و اقلیم کردستان برای نمایشگاه های عراق

برگزاری همایش تجاری فناوری جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در سلیمانیه

همایش تجاری فناوری جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق پیش از ظهور دوشنبه 13 تیرماه 1401 با مشارکت 33 شرکت دانش بنیان ایرانی و بیش از 100 شرکت و بازرگان از اقلیم کردستان در هتل تایتانیک سلیمانیه برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه این همایش که با پوشش گسترده رسانه های اقلیم کردستان همراه بود ، مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم به توسعه روابط با همسایگان به ویژه با توجه به نام گذاری سال 1401 به نام سال تولید دانش بنیان و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، اظهار امیدواری کرد با برگزاری این رویداد مهم و افتتاح مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه با حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در حوزه های مختلف سلامت،فناوری اطلاعات،صنعت،کشاورزی و … شاهد ارتقا سطح روابط اقتصادی و تجاری ایران با عراق و اقلیم کردستان و همچنین استقبال از نمایشگاه های عراق باشیم.

برگزاری نمایشگاه های عراق فراهم آوردن بستری بزرگ و مهم برای صادرات کالا

ادامه ی سخنان مهدی قلعه نوعی در خصوص دانش بنیان ها

مهدی قلعه نوعی،رئیس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد دانش بنیان و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حضور تولیدات شرکت های دانش بنیان  در بازارهای بین المللی را تشریح کرد و با اشاره به برنامه افتتاح مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه به عنوان ششمین خانه نوآوری و فناوری ایران در خارج از کشور آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال دانش فنی و فناوری پیشرفته در حوزه های مختلف به عراق (نمایشگاه های عراق) و اقلیم کردستان را اعلام کرد.

در ادامه نایب رییس اول اتاق بازرگانی سلیمانیه رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان و رئیس اتاق بازرگانی حلبچه طی سخنانی با اشاره به روابط دیرینه تاریخی فرهنگی دینی زبانی و … میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران داشتن مرزهای طولانی مشترک و فعالیت 6 مرز مشترک میان ایران با حوزه سلیمانیه ظرفیت های اقتصادی استان های سلیمانیه و حلبچه و… از حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی و توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ایران استقبال کردند.

در ادامه این همایش مدیران و نمایندگان 33 شرکت دانش بنیان ایرانی در مذاکرات رو در روی تجاری با همتایان خود از اقلیم کردستان زمینه های همکاری مشترک را بررسی کردند.

نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق

افتتاح مرکز تجارت از دیگر حواشی نشست های نمایشگاه های عراق

افتتاح مرکز تجارت و خانه نو آوری و فناوری ایران در سلیمانیه

مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه پیش از ظهر سه شنبه 14 تیرماه با حضور مهدی قلعه نوعی رئیس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه دکتر هوال ابوبکر استاندار سلیمانیه دکتر هوشیار عبدالله عزیز رئیس دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه و نماینده وزیر آموزش  عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان فرمانداران سلیمانیه و حلبچه رئیس دانشگاه سلیمانیه تعدادی از مدیران کل ادارات دولتی سلیمانیه رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان معاونین اتاق های بازرگانی و صنایع سلیمانیه و حلبچه و جمعی از تجار و بازرگانان و فعالان اقتصادی افتتاح شد.

در این مراسم که با پوشش گسترده رسانه های اقلیم کردستان همراه بود مهدی شوشتری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه اظهار امیدواری کرد تاسیس این مرکز که دارای دو بعد تجاری و علمی و فناوری است بتواند نقش قابل توجهی در توسعه روابط تجاری و بازرگانی و همچنین روابط علمی و دانشگاهی میان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق و به ویژه حوزه سلیمانیه داشته باشد.

دکتر هوال ابوبکر استاندار سلیمانیه و دکتر هوشیار عبدالله عزیز نماینده وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان نیز در سخنانی جداگانه با اشاره به روابط عمیق سیاسی فرهنگی اجتماعی اقتصادی و تجاری میان جمهوری اسلامی و سلیمانیه از حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در اقلیم کردستان و سلیمانیه استقبال کردند و تاسیس خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه را سر آغاز و فرصتی برای توسعه روابط علمی دانشگاهی و فناوری فی مابین بر شمردند.

مهدی قلعه نوعی رئیس مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی ضمن تشریح توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد دانش بنیان و با اشاره به افتتاح مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه به عنوان ششمین خانه نوآوری و فناوری ایران در خارج از کشور (پس از کشورهای کنیا چین رسیه ترکیه و سوریه)آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای انتقال دانش فنی و فناوری پیشرفته در حوزه های مختلف را به عراق و اقلیم کردستان و برگزاری نمایشگاه های عراق مورد تاکید قرار داد.

پس از پایان مراسم افتتاحیه میهمانان از بخش های مختلف این مرکز شامل سالن اجتماعات فضای کار اشتراکی اتاق های کار شرکت های دانش بنیان ایرانی و سالن نمایش تعدادی از محصولات و کالاهای دانش بنیان ایرانی و سالن نمایش تعدادی از محصولات و کالاهای دانش بنیان ایرانی از جمله تجهیزات کامل اتاق عمل بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایشگاه های عراق

حمایت سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه برای نمایشگاه های عراق نشست سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با مدیران بیش از 30 شرکت

ادامه مطلب »

نمایشگاه عراق

در این مقاله قرار است به تمامی نکات صادرات و نمایشگاه عراق بپردازیم با ما همراه باشید. بازار و نمایشگاه عراق را شرح دهید؟ عراق

ادامه مطلب »

نمایشگاه کشاورزی

در این مقاله درباره ی نمایشگاه کشاورزی سوریه اطلاعاتی جامع و مفید در اختیارتان قرار داده ایم. اوضاع صادرات به سوریه چگونه است؟ میزان صادرات

ادامه مطلب »

نمایشگاه تجهیزات پزشکی

با این مقاله همراه باشید تا جدیدترین آمار صادرات و نمایشگاه تجهیزات پزشکی را در اختیارتان قراردهیم. در این مقاله بهترین راه های صادرات و

ادامه مطلب »